SLC v Evropě

Kalendář

<< Prosinec 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

STRUKTURA VYUČOVACÍ HODINY

Jak vyučujeme:

Cíle, Cíle, Cíle Každý student je jiný. Někteří mají výborné schopnosti učit se cizí jazyky, někteří stráví roky zápolením v začátečnické úrovni. Mnoho lidí věří, že někteří mají speciální “dar” učit se jazyky, ale SLC tomu nevěří.

Studentovy schopnosti učit se jsou založeny na 2 skutečnostech: 1) student musí být k učení motivován. Student, který očekává, že jedna hodina týdně skutečně zvýší jeho vlohy, se pořádně spletl.

Vyučovací hodina studenta je navržena tak, aby se soustředila na novou slovní zásobu, konverzaci a gramatiku. Studenti by také měli pochopit, že po každé hodině strávené v učebně by si měli vymezit další hodinu k samostudiu.

2) studentův úspěch přímo reflektují lektorovy schopnosti. Lektoři jsou také obyčejní lidé a jako jakýkoli jiný člověk mají své silné a slabé stránky. To, co dělá lektora odborníkem, jsou jeho schopnosti rozpoznat slabé stránky jeho studentů a porozumět studijním cílům studenta, poté navrhnout výuku, která bude “šitá na míru” každému studentovi.

SLC se snaží prozkoušet všechny nové studenty individuálně před zahájením jejich výuky, abychom zhodnotili studentovy schopnosti, ne pouze gramatické, ale dle 4 klíčových jazykových oblastí jakými jsou mluvení, čtení, poslech a psaní. Což nám pomáhá najít nejvhodnějšího lektora a vytvořit výukový plán pro každého studenta.

Pro shrnutí: 2 nezbytné požadavky, proto abyste se naučili cizí jazyk, jsou Vaše motivace a schopnosti učitele, a tak Vám s radostí můžeme říci, že je půlka Vaší práce již hotova, když se přidáte k SLC.

SLC podporuje strukturu výuky založenou na následném složení mezinárodně uznávané zkoušky dle úrovně studenta. Lekce jsou vytvořeny tak, aby s využitím učebnic, které jsou zaměřeny na zvyšování studentových schopností, byli schopni v dané úrovni složit mezinárodně uznávanou zkoušku buď z všeobecné znalosti AJ (PET, KET, FCE, CAE, CPE) nebo z obchodní AJ (BEC všech úrovní).

SLC používá materiály od předních vydavatelů, které publikují nové učebnice téměř každý rok. Studenti občas neví, které materiály by měli používat. Některé učebnice jsou dobré a podle jiných se špatně učí, a tak Vám naši lektoři budou moci nabídnout škálu materiálů vhodných pro Vaší úroveň i Vaše studijní cíle.

Důvodem, proč navrhujeme studium z učebnic, není pouze proto, abyste měli příležitost složit mezinárodní zkoušku z angličtiny, ale protože jednoduše víme, že když má student všechny studijní materiály na jednom místě (jako učebnice), snižuje to šanci, že se materiály ztratí na studentově stole v práci nebo sklouznou doma za pohovku. Učebnice, tak doufejme, bude vždy po ruce, když ji budete potřebovat. Dokonce i za 5 let ji můžete vyndat a zopakovat si, co jste již zapomněli nebo ji možná dáte svým dětem, až začnou s výukou.

Pokud Vaším studijním cílem není složení mezinárodně uznávané zkoušky (což je případ mnoha společností), pak Vám nabízíme roční testování založené na zjednodušených verzích výše uvedených zkoušek či Společného evropského referenčního rámce, abyste mohli evidovat Váš pokrok i pokrok Vašich zaměstnanců a mít tak možnost vidět, jak efektivní studium každého individuálního studenta je.

SLC také doporučuje omezený počet studentů při výuce. Mnoho našich studentů vzpomíná na dny ve škole, kde seděli ve třídě s 20-30ti dalšími studenty a kde strávili celou hodinu angličtiny bez toho, aniž by řekli jedno slovo. Absolutní ztráta času! Proto jsou nejlepším řešením pro společnosti i veřejnost individuální nebo skupinová výuka s maximálním počtem 4 studentů. Každý student tak získá tolik pozornosti od svého lektora, kolik potřebuje a bude mít příležitost „mluvit, mluvit, mluvit“, což mnoho studentů nemá možnost mimo učebnu realizovat.