SLC v Evropě

Kalendář

<< Prosinec 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Historie

Jak SLC vzniklo:

Před několika lety jsem v České republice zaznamenal vysokou poptávku po výuce anglického jazyka ve firmách. Což je pochopitelné, protože poté co se Česká republika stala členem Evropské unie v roce 2004, došlo k rychlému nárůstu obchodu s dalšími evropskými zeměmi.

Existující české a mezinárodní společnosti sídlící v České republice si začaly uvědomovat, že potřebují pracovní sílu, která bude schopna komunikovat nejenom s jejich zákazníky v České republice, ale také s jejich zákazníky či svými pobočkami v Evropě. Německý jazyk po nějakou dobu vystačil, ale protože české společnosti začaly expandovat blíže k východním a západním hranicím Evropy, zjistily, že je anglický jazyk šířeji akceptován jako společný obchodní jazyk. Mnoho společností brzy „křičelo“ po zaměstnancích, kteří se byli schopni dorozumět anglicky

a v některých případech byl požadavek „aktivní znalosti angličtiny“ důležitější než vzdělání kandidáta.

Za posledních 5 let začala Česká republika pozorovat mnoho absolventů univerzit vstupujících na místní trhy se středně pokročilou znalostí anglického jazyka. V současné době přes 85 % studentů univerzit studuje nebo někdy studovalo anglický jazyk jako součást jejich školní osnovy.

Ale mnoho společností v České republice se začalo ptát: „Je středně pokročilá znalost angličtiny dostatečná, abychom se mohli spolehnout na rozhodnutí a informace, které v anglickém jazyce přijímáme a poskytujeme?.“ Odpovědí, ačkoli si to mnozí nechtějí připustit, je NE. A tak si některé začínající a flexibilnější organizace v celé České republice začaly osvojovat západní řešení ochodních problémů.

Postupně začaly zjišťovat, že jednou z nejhodnotnějších komodit obchodu jsou její zaměstnanci a pokud jejich zaměstnanci nesplňují standardy, které po nich požadují, bylo by efektivnější a cenově příznivější proškolit své zaměstnance než hledat zaměstnance nové.

A to jsem za použití starého anglického obchodního přísloví: „If you see a gap in a market, fill it” (Pokud vidíte díru v trhu, zaplňte ji) také udělal. SLC nyní poskytuje výuku v Praze, Pardubicích, Hradci Králové a Brně a ve svých pobočkách v okolních zemích.

Ing. Robert Mark Kirkup M.D for central Europe SLC